Сутнісні аспекти політичного дискурсу
Ескіз недоступний
Файли
Дата
2023
Автори
Affiliation
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Державний торговельно-економічний університет
Анотація
«Необхідний», «нерозривний», «суттєвий», «нероздільний». Кожен із цих термінів незмінно вживається аналітиками та політологами, коли мова йде про політичний дискурс. Лінгвісти, наприклад, наполягають на тому, що політика не може бути проведена без мови, і це, ймовірно, підтверджує, те, що використання мови в конституції соціальних груп призводить до те, що ми називаємо «політикою» в широкому сенсі». В даній статті політичний дискурс розглядається (і аналізується) як політичний феномен, а політика розуміється як феномен дискурсивний. Це визнання фундаментального зв’язку між мовою та політикою можна простежити ще у класичних риторів Стародавньої Греції та Риму. Зазначаючи життєво важливу роль політичного ораторського мистецтва в справах держави, Арістотель розглядав мистецтво риторики як ключ до громадянства під час підйому міст-держав у Стародавній Греції. Цицерон також розумів риторику як потужну політичну зброю для формування політичних переконань і дій. Дійсно, саме мистецтво риторики дозволило громадянам держави брати участь у політичних та суспільних процесах.
Спадщина класичної риторичної традиції виявляється в дослідженні політичної комунікації в рамках риторичних та комунікаційних досліджень. Стаття вміщує в себе міждисциплінарне дослідження, яке зосереджується на лінгвістичних і дискурсивних вимірах політичних текстів та політичних промов, а також на політичній природі дискурсивної практики. Оскільки дискурсивний аналіз не може бути проведений виключно в межах лінгвістичної та дискурсивної парадигми, він повинен спиратися на методи, засоби та категорії цілої низки філологічних дисциплін, що і демонструє дана стаття.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Марчевський, А. (2023). Сутнісні аспекти політичного дискурсу. У А. О. Ворначев, А. Г. Латигіна (Ред.), Прикладні аспекти лінгвістичних досліджень: Збірник наукових статей студентів денної та заочної форм навчання. (с. 52–57). Державний торговельно-економічний університет.