Оцінка ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства за матеріалами товариства з обмеженої відповідальністю «МВ Стеллар», м. Тернопіль

Дослідження. В умовах ринкової економіки для досягнення стійкої конкурентоспроможності, вирішення питання модернізації виробництва та забезпечення необхідного розміру прибутку потрібно запроваджувати ефективну систему оцінки ефективності господарсько-фінансової діяльності підприємства. Тобто забезпечити раціональний і економічно обґрунтований підхід до планування своєї діяльності, визначення фінансової і виробничої політики, аналізу оцінки отриманих результатів та пошуку способів їх поліпшення. Для формування механізму якісного та ефективного управління ресурсами підприємства, необхідно дотримуватися принципів системності та комплексності, що стає особливо актуальним є у зв’язку із економічною та політичною нестабільністю у світі, глобалізацією бізнесу, збільшенням підприємницьких ризиків та жорсткістю конкуренції. Зважаючи на те, що в умовах ринкової економіки основний принцип діяльності підприємства полягає у прагненні максимізувати прибуток, тому отримання значної суми прибутку дає підприємству можливість постійного розвитку та вдосконалення, а отже, забезпечує конкурентними перевагами на ринку та стабільність функціонування; прибуток є основним джерелом приросту власного капіталу, а також рушійною силою і джерелом відновлення виробничих фондів і продукції, що випускається. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблеми ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства завжди знаходилася у центрі уваги українських та зарубіжних учених-економістів. Питання методики оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності досить широко висвітленим у роботах економістів різних періодів часу і наукових напрямків. Дані питання знайшли своє відображення у наукових роботах таких зарубіжних вчених, як Ван Марк Грем Браун 21, Мейер М. В. 16та ін. 4 Дослідженням поняття ефективності фінансово-господарської діяльності, методів її оцінки займалися також і вітчизняні науковці, такі вчені, як Шегда А. В. 2, Покропивний С.Ф. 2, Власова Н. О. 8, Говорушко Т.А., Климаш Н.І.37, та ін. Велика кількість існуючих розробок не дає єдиного підходу до оцінки ефективності діяльності підприємства, тому потребує подальшого вивчення. Метою випускної кваліфікаційної роботи є вивчення теоретичних питань оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства та визначення шляхів підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства. Мета випускної кваліфікаційної роботи реалізується шляхом виконання таких завдань: - розглянути методологічні аспекти оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства; - простежити динаміку основних показників фінансово-господарської діяльності ТОВ «МВ Стеллар» м. Тернопіль; - здійснити оцінку ефективності діяльності ТОВ «МВ Стеллар» м. Тернопіль; - простежити вплив факторів на фінансово-господарську діяльність ТОВ «МВ Стеллар» м. Тернопіль - визначити напрямів підвищення ефективності та розробити план-прогнозу фінансово-господарської діяльності ТОВ «МВ Стеллар» м. Тернопіль; Об’єктом дослідження є процес оцінювання ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства. Предмет дослідження – теоретико-методологічні основи та методичні аспекти оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства . Емпірична база дослідження. ТОВ «МВ Стеллар» зареєстровано у Тернопільській обл., місто Тернопіль, вул. Гріга, буд. 3. Основний вид 5 діяльності: 49.41 Вантажний автомобільний транспорт, статутний капітал -144,134,873.66 грн. Автопарк підприємства налічує понад 200 транспортних засобів. ТОВ «МВ Стеллар» має довіру і визнання клієнтів завдяки наполегливій роботі та багаторічному досвіду. Методологічна база дослідження – монографії, наукові статті вітчизняних та закордонних авторів з проблематики оцінювання ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства. Інформаційною базою дослідження. Вихідними даними для виконання випускної кваліфікаційної роботи є законодавчі документи, що регламентують діяльність підприємств, спеціальна література з даної проблеми, матеріали бухгалтерської та статистичної звітності ТОВ «МВ Стеллар», результати опитування керівництва досліджуваного підприємства. Методи дослідження. У ході дослідження застосовано загальнонаукові методи дослідження: індукції, дедукції, узагальнення, аналізу, зокрема спостереження, групування, статистичні методи обробки інформації, факторний аналіз. Обробку даних здійснено за допомогою електронно-обчислювальної техніки з використанням програмного продукту MS Excel. Практична цінність. Практична значущість обраної теми зводиться до використання конкретних методик щодо оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства, а також обґрунтування комплексу заходів, спрямованих на її підвищення. Апробація результатів дослідження. За результатами дослідження була опублікована стаття на тему: «Методичні підходи до оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства» у збірнику наукових праць студентів. – К. КНТЕУ, 2020. Структура роботи. Структурно випускна кваліфікаційна робота складається із вступу, 3 розділів, висновків та пропозиції, списку використаних джерел та додатків.